hastane-asansoru_18172014060616Hasta asansörlerinin 1600-2500 kg kadar kapasitesi vardır.

Çift hızlı yarım otomatik kapılı çözümler dışında otomatik kapılı ve frekans kontrollü çözümler sayesinde daha konforlu asansörlere sahip olunabilir.

Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken hasta asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, antibakteriyel taban malzemeleri seçilir.

Hastanın gözünü almayan aydınlatmalar ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması amacı ile konfor, estetik gibi ayrıntılara dikkat edilir.

Hassas kat seviyesi ayarı ile tekerlekli sandalye, sedye gibi araçlar ile giriş çıkış yapılırken takılma riski minimuma indirilmiştir. Sedye çarpma seviyesine konulan çarpma kirişleri kabinde oluşan çarpma sırasında hastaya ve kabine verebilecek zararları kaldıracak şekilde dizayn edilir.

– Tavandan aydınlatma nedeniyle ışığın hastaların gözüne girmemesi için benzersiz yan duvarda kabin aydınlatması özelliği.

– Kapı panelleri kapandığında arasında bir engel veya insan bulunması halinde kapılara geri hareket veren yolcu koruma sistemi.

– Sedyelerin kolay transferi ve yaşlıların ya da engellilerin takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için 3 mm seviye ayar hassasiyeti.

– Asansör kabininde standart olarak engelliler erişim şartlarına tam uygunluk ve kat seviyelerinin körler alfabesiyle gösterimi.